Światowy
Dzień Serca 

Kraków - Rynek Główny

BE A HEART HERO!

Miej Serce dla Serca
Pamiętaj o Sercu
 Zawalcz o swoje Serce

Światowy Dzień Serca, który obchodzony jest w ponad 120 krajach ma na celu szerokie upowszechnienie podstawowej wiedzy o schorzeniach serca i naczyń oraz o możliwościach leczenia i profilaktyki. Program tegorocznego Dnia obejmować będzie, jak co roku, promocję aktywnej profilaktyki fizycznej oraz będzie wskazywał na najważniejsze zagrożenia zdrowia na progu XXI wieku: miażdżycę, nadciśnienie tętnicze, nadwagę i otyłość, cukrzycę, stres i depresję, używki (papierosy, alkohol i narkotyki).

Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że Uroczystość Obchodów Światowego Dnia Serca jest jedną z głównych, sztandarowych imprez organizowanych corocznie przez Polskie Towarzystwo Kardiologiczne. Uroczystość corocznie jest transmitowana przez Telewizję Polską oraz nagłaśniana przez media (m.in.: RMF, Radio ZET, Dziennik Polski, Rzeczpospolita).

Uroczystość Obchodów Światowego Dnia Serca w Krakowie jest organizowana przez Zarząd Oddziału Krakowskiego Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego już po raz 18-ty. W roku 2019 do wspólnego świętowania, oprócz wszystkich kardiologów i kardiochirurgów z Krakowa, zaprosiliśmy Redaktorów: Mieczysława Czumę i Leszka Mazana oraz znakomitych krakowskich Artystów: - m. in.: Martę Bizoń, Przemysława Brannego, Rafała Jędrzejczyka, Iwonę Konieczkowską, Małgorzatę Krzysicę, Konrada Mastyło z Zespołem, Krzysztofa Piaseckiego, Leszka Piskorza, Annę Treter, Bognę Wernichowską, Jacka Wójcickiego, Teatr Groteska, Zespół Andrusy, Zespół Kurtyna Siemiradzkiego, Zespół Pieśni i Tańca Sułkowianie, Orkiestrę Korzkiew.

Uroczystości Obchodów Światowego Dnia Serca gromadzą co rok na Rynku Głównym ok. 50 - 70 tysięcy mieszkańców Krakowa. Mamy nadzieję, że przy sprzyjającej pogodzie i przy jeszcze liczniejszym udziale Krakowian, uroczystość mająca się odbyć w roku bieżącym także będzie doskonałą promocją zdrowia dla nas wszystkich.

Podobnie jak w latach ubiegłych planujemy zorganizowanie punktów medycznych, gdzie będzie można zmierzyć i oznaczyć:

  •  wysokość ciśnienia tętniczego
  •  wagę ciała oraz BMI
  •  poziom cukru we krwi
  •  poziom cholesterolu we krwi

Będzie można skorzystać z porad kardiologów, kardiochirurgów, dietetyków, techników medycznych i pielęgniarek; planujemy także zorganizowanie namiotów, w których będzie można wykonać badania EKG.
Uroczystość Obchodów Światowego Dnia Serca to wydarzenie o charakterze społecznym i edukacyjnym. Nie wiąże się z żądnymi dochodami dla organizatorów.

Galeria zdjęć obchodów
Światowego Dnia Serca

Światowy Dzień Serca - Kraków
2005 r
Światowy Dzień Serca - Kraków
2008 r
Światowy Dzień Serca - Kraków
2009 r
Światowy Dzień Serca - Wadowice
2010 r
Światowy Dzień Serca - Kraków
2013 r
Światowy Dzień Serca - Kraków
2015 r
Światowy Dzień Serca - Kraków
2016 r
Światowy Dzień Serca - Kraków
2017 r
Światowy Dzień Serca - Kraków
2018 r
Światowy Dzień Serca - Kraków
2019 r

© Copyright Oddział Krakowski PTK ' 2023